Çok Beğeneceğiniz Düğün Konseptleri

Düğün konseptleri düğünlerin unutulmaz bir anı olarak kalmasını sağlar. İyi bir düğün konsepti seçerek hem kendinize hem de misafirlerinize unutulmaz bir gün yaşatabilirsiniz. Düğününüzü yapmaya karar verir vermez konseptini de belirlemeye başlamanız gerekir.


Düğün zamanına kadar kullanılacak olan müzik, hediyeler, kıyafetler gibi pek çok detaya dikkat ederek tarzınızı belirleyebilirsiniz. Günümüzde kullanılan pek çok popüler düğün konsepti yer alıyor. Düğün konseptinize karar verdikten sonra bir organizasyon firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. En popüler konseptler şu şekildedir:


1)Kır Düğünü Konsepti

Kır düğünü konsepti, sürekli popüler olan ve modası hiç geçmeyen temalardandır. Evlenecek pek çok çift, kapalı mekanlarda düğün yapmaktansa açık hava düğünlerini tercih edebiliyor. Özellikle de yaz aylarında kır düğünleri sıklıkla tercih edilir. Kır düğünü konsepti için uygun ortamlar pek çok yerde kolayca bulunabiliyor.

En popüler düğün konseptleri arasında yer alan kır düğününde beyaz mobilyalar, pastel tondaki süslemeler, ışıklandırma ve uygun müzik yeterli olacaktır. Bu konsepte daha çok abiye elbise modelleri arasından hafif kabarık bir eteğe ve tüle sahip abiyeler tercih edilir.

2) Bahçe Konseptli Düğünler

Bahçe düğün konsepti, daha az sayıda davetlinin olduğu ancak çok daha samimi bir düğün isteyenlerin istediği temalar arasında yer alır. Bu konsept, günümüze pek çok çiftin de gözdesidir. Bu konseptte genel olarak yoğun ağaçların bulunduğu yaz akşamları tercih edilir. Bahçenin ve botanik ürünlerin tercih edildiği bu konseptin en belirgin ayrıntıları arasında canlı müzik yer alır.

Küçük bir sahnede sergilenecek canlı performans ile siz ve misafirleriniz keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu düğün konsepti ışıklandırma ve canlı çiçeklerin de önemsenmesi gereken temalardandır. Ağaç aydınlatmaları ve masa üstlerine yerleştirilecek kuru pastel çiçekler ile sukulentler ayrı bir anlam katacaktır.

Ayrıca "Düğün İçin Abiye Modelleri" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz!

3) Sahil ve Kumsal Konsepti

Düğün yapacağınız yer deniz kıyısında ise sahilde düğün yapmamamız için bir neden yok! Gün batımında yapacağınız nikah ve düğün ile unutulmaz bir an yaşayabilirsiniz. Abartıdan kaçınılan ve samimi bir ortamın sunulduğu sahil düğün konsepti en iyi kutlamalarınızdan biri olacaktır. Düğününüzde gaz lambalarının aydınlığı eşliğinde rüzgarın üstünüzden süzüldüğünü hissedebilirsiniz. Bu konseptte saten bir gelinlik eşliğinde ve doğal çiçeklerden yapılan tacınızla mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Davete katılan misafirler ise çok terletmeyen açık abiye modelleri tercih edebilirler. 

4) Havuz Başı Düğün Konsepti

Bir yaz düğünü planlıyorsanız havuz başı konsepti tam size göre olabilir! Pek çok otelde ya da düğün mekanında yer alan havuzlar çiftlerin isteklerine göre bir konsept haline getirilir. Küçük ya da büyük bir havuz kenarında unutulmayacak bir düğün yapabilirsiniz. Havuz teması en popüler düğün konseptleri arasında yer alıyor. Havuzun çevresine dizilecek masa ve sandalyeler, süslemeler ile hediyeler farklı bir atmosfer oluşturmanıza yardım edecektir. Havuz başı konsepti için pek çok aydınlatmadan ve yüzen aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Havuz içine konulacak çiçekler ve ışıklar ile farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

5) Saray Düğün Konsepti

Herkes zihninde farklı bir düğün hayal eder. Ancak son dönemde Osmanlı saray konseptleri çok fazla dikkat çekiyor. Bu konseptte altın varaklı tahtlar, farklı avizeler, kristaller, danteller ve şifon tasarımlar yer alır. Ayrıca antika objeler yerleşimde yer alabilir. Bu düğün konsepti genel olarak abartıdan hoşlanan çiftler için çok uygundur. Bu konseptte tercih edilmesi gereken çiçekler ise lale olmalıdır. Osmanlıyı simgeleyen çiçeklerden birisi olan laleden hem bir motif hem de süs olarak yararlanılır. 

6) Rustik Düğün Konsepti

Bu düğün konsepti rahat ve özgür bir stil isteyen kişiler için oldukça idealdir. Bu konsept içinde canlı çiçekler ve ahşaplar yer alır. En iyi düğün konseptleri arasında yer alan rustik tarz yapay hiçbir öge içermez. Rustik düğünlerde topraktan gelen her nesne kabul görür. Eklenen her öge ile düğünler elegan bir hava yakalar. Bu düğünler genel olarak sonbahar güzellikleri ile birleştirilir. Kır düğününün yapılabildiği ortamlara odunlar, kurumuş çiçekler, pastel renk detayları ve hasır eklenerek rustik tarz elde edilebilir. Davetliler gündüz terletmeyecek, akşam üşütmeyecek giyebilecekleri abiye elbise modelleri tercih edebilirler.

7) Vintage Düğün Konsepti

Geçmişteki oldukça özenli ve naif temaları seven çiftler tarafından bu tema çok sevilir. Romantik kişiliğe sahip olan çiftlerin stilini bu konsept yansıtacaktır. Bu düğün konsepti için pembe güllerden, şeftali tonlu dekorlardan, tüllerden ve mumlardan yararlanılabilir. Bu nesneler ile düğününüze için şık bir hava katabilirsiniz. Bu temayı kullanırken neşeli ve duygusal geçişleri yakalamayı deneyebilirsiniz. Düğün konseptlerine göre giyebileceğiniz abiye elbise modelleri arıyorsanız Lacrima’nın yeni sezon abiye elbise modellerine göz atabilirsiniz. 

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar