tasli-abiyeler.jpg

TAŞLI ABİYELER

Son yıllarda özellikle taşlı elbise ve abiyelerin popülerliği oldukça artmış durumdadır. Aslında yıllar geçse de kadınların renkli ve taşlı abiye elbise modellerine olan ilgileri hiç bitmez. Özel düğün ve gecelerde ışıklar altında, abiyenin modelini fazlasıyla şık ve asil gösteren bu parlak taşlar, bazı kıyafetlerde etkileyici bir görünüm sağlayabilir. Gerek tasarım gerekse taş kalitesi, seçilmiş olan abiye modelinin görüntüsündeki kaliteyi arttırmaktadır. Kaliteli ve şık bir taş işlemeyi yerinde ve kararında uyguladığınız zaman hem kaliteyi artırmış hem de göz yorucu bir görünümden kurtulmuş olabilirsiniz.

Gösterişli davetlerin ışıltısında sönük kalmamak için başvurulan ilk yardımcılar, işlemeli abiye elbise modelleridir. Özellikle taş işlemeler çoğu özel davette gerçekten de abiye konseptini tam anlamıyla yansıtır. Taş işleme gibi parıltılı ve gösterişli bir detay, oldukça iddialı tasarımlar oluşturabilir. Tesettür taşlı abiye elbise modelleri arasında popüler olan tasarımlar genellikle gövdenin üst kısmında taş yer alan çeşitlerdir. Yaka kısmı kapalı olan taşlı abiye tesettür elbiselerde yaka ve boğaz kısmında taş işleme yer alabilir. Bunun yanında taşlı abiye elbise tesettür modelleri için yarasa kol detaylı ve tül kol detaylı elbiselerde de taş işlemeleri oldukça popülerdir. Taş detayları bel kısmında yer alan kemerler ya da kemerde yer alan broş ya da tokalarda da bulunabilir.

Beliniz ince ise ve basen omuz ölçüleriniz birbirine uyumlu ise, balık kesim taş işlemeli elbise modelleri size uygun olacaktır. Eğer göğüs dekoltesi giymeyi tercih ediyorsanız, üst tarafı taşlı olan abiye modelleri daha mantıklı bir seçim olacaktır. Aynı anda hem göğüs dekoltesi hem de elbise etek boyunda kullanılan taş detaylar uygun olmayabilir. Taşlı nişan elbiseleri fazlasıyla iddialı olduğundan dolayı, göğüs dekoltesi ile birlikte kullanıldığında; elbisenin bütününde göz yoruculuğu yaşanabilir. Bu yüzden detayları belli bir noktada toplanmış ışıltılı abiye modelleri giyilmesi yerinde olacaktır.

Armut vücut tipine sahip olan kadınlar için uygun olan taşlı söz elbisesi, elbise vurgusunun üst bedende kullanıldığı model tipleridir. A kesim olarak tercih edeceğiniz pullu payetli elbiseler, kalçalarınızı kamufle edecek ve, dikkatleri omuzlarınıza çekilmesini sağlayacaktır. Bu elbiseleri; kayık yaka, straplez, askılı ya da askısız olarak tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz şekilde omuz dekoltesini kullanabilirsiniz. İstenirse özel taşlar ile hazırlanmış abiye kemerler ile elbisenizde ince bel görünümü oluşturabilirsiniz.

Askısız abiye seçmek istenirse en ideal model kalp yakalı olan elbiseler olacaktır. Geniş omuzlar ile basen bölgenizin dengeli görünümüne, kabarık veya A kesim etekleri olan pırıltılı elbiseler uygun olabilir. Armut vücut tipine sahip kadınlarda olduğu gibi taşlı abiye kemerleri kullanarak basen bölgenizi daha dolgun gösterebilirsiniz. V yakalı elbise modelleri de ters üçgen vücut tipi için idealdir. Bu elbiselerde payet detaylarını elbisenin etek kısmında tercih edebilirsiniz.

Herhangi bir şekilde vücut kıvrımı veya orantısızlığı olmayan dikdörtgen vücut tipine sahip olan kadınlarda en ideal taşlı gece elbiseleri olarak bel kesimi ile daha ince bir görünüm sunan payet abiye balık kesim elbise tipleridir. Üstü taşlı düğün abiyeleri ile ince bel kıvrımının ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı olan taşlı düğün elbiseleri çoğu davette tercih edebilirsiniz. Üst bel bölgesi ile alt bel bölgesi ayrıldığında ise bel bölgenizde bir kıvrım varmış gibi görünüm yaratabilirsiniz. Taş, pul ve payet detaylarını kesinlikle elbisenizin üst bölgelerinde kullanmaya önem vermelisiniz. Çünkü taşlar ile süslenmiş olan alt bölgenin daha göz alıcı olup, dikkatleri bel ayrımından daha da uzaklaştıracak ve alt bölgelerde olan taş detaylarına kaydıracaktır.

Oval vücut tipine sahip olan kadınların üst bedenleri, alt bedenlerine göre biraz daha kalıncadır. Bu yüzden, dökümlü kumaşlar kullanarak bel detaylarını gizlemeleri gereklidir. Bu elbiseler için şifon veya tül kumaş tercih edilebilir. Boyundan bağlı olarak tercih edilecek elbisenin taş detaylarını boyun bölgesinde toplayarak, dikkatleri omuzlarına çekebilirler. Kadınların bel kıvrımı belirgin olmayan veya bel oyuntusu olmayan vücut tiplerine sahiplerse, bel bölgesinde taş ya da pul süslemeleri olan elbiselerin giyilmesinden kaçınması, üstü payet elbise modellerini tercih etmesi uygun olacaktır.

NİŞAN İÇİN TAŞLI ABİYE MODELİ

Gösterişli bir nişan elbisesi arayan gelin adaylarının ilk tercihleri arasında genelde taşlı abiyeler veya taşlı tesettür abiyeler bulunur. Özellikle görkemli bir nişan törenine yakıştırdığımız bu modellerin birbirinden şık örnekleri birçok sezon için tasarlanır. Trend tasarımlardan olan kat kat etekli ya da balık kesim modeller, A kesim elbiselerde yer alan taş işlemeler, göz alıcı bir abiye isteyen gelin adayları tarafından tercih edilebilmektedir.

Romantik tasarımlardan hoşlananlar için en trend abiye modelleri arasında yer alan tüy ve taş detaylı elbiseler tercih edilebilir. Özellikle tarihi mekan veya otel gibi görkemli bir nişan mekanı seçiliyse taşlı tesettür abiye modelleri seçilebilir. Tüylerin uçuş uçuş havası parıltılı taşlarla desteklendiğinde şıklık katlanarak artacaktır.

Göz alıcı olduğu kadar romantik detaylara da sahip olan tek omuzlu tasarımlar, taşlı söz kıyafetleri olarak da tercih edilebilir. Bu model, omuzlarına güvenen gelin adayları için çok uygundur. Özellikle fit bir vücuda sahipseniz taşlı nişan kıyafetleri arasından tek omuzlu, taş işlemeli nişan elbisenizi daha dar kalıplardan tercih edebilirsiniz.

Nişan elbisesi kısa abiyeler arasından seçilmek istenirse, taşlı söz elbiseleri arasından etek kısmı taş işlemeli modeller tercih edilebilir. Özellikle elma vücut tipine sahip olan gelin adaylarının, dikkatleri ince bacaklarına çekmeleri için önerilen bu model, metalik tonlarda stilettolarla tamamlanabilir. Kısa abiyelerdeki etek işlemelerinde tüy kullanılan modellerde de ayrıca taş işlemesi de eklenerek ışıltı artırılabilir.

Ten rengi tül üzerine gümüş taş ve boncuk işlemeleri olan yırtmaçlı abiyeler ve derin yırtmaçlı ya da askılı abiyeler, iddialı tarza sahip kadınların favorisi olabilir. Bu abiye modelleri orantılı vücut hatlarına sahip olanlar için idealdir. Saçlar ise modern bir topuz yaptırılırsa böyle bir elbiseyle çok hoş görünebilir. Ayrıca saçlara da taş detayları eklenebilir.

Derin V yakalı, üst kısmının tamamı taşlı kumaştan siyah abiye modelinde tasarlanmış taşlı abiye elbiseler, özellikle tarihi mekan ve otel gibi gösterişli ve seçkin alanlarda yapılacak nişan organizasyonlarında idealdir. Bu model, ince bacaklarını öne çıkarmak isteyen elma vücut tipinde olan gelin adayları için idealdir. Tasarım hareketli bir yapıya sahip olduğundan, bu tasarımla aksesuar olarak sadece küçük, ışıltılı küpeler kullanabilir.

Üst kısmı siyah taşlar, etek kısmı ise farklı desenler ile modellendirilmiş bir elbise özellikle ilkbahar ve yaz aylarında, kır ve havuz başı gibi açık hava nişan organizasyonları yapacak gelin adayları için ideal olabilir. Siyah renk nişan için çok tercih edilen bir renk olmasa da işlemeleri sayesinde fazlasıyla şık görünen bu tarz elbiseler ile yüksek, spor bir topuz seçilirse, şık ve fresh bir görünüm sağlanabilir.

Taşlı abiye modelleri beğeniyorsanız, kolları inci taşlarla tasarlanmış modeller de düşünebilir. Bisiklet yakalı inci taşlı abiye elbise modelleri ile karmaşık bir görüntü yaratmamak için sade bir ense topuzu ile, incili tokalar kullanılabilir. Ayrıca pastel tonlar üzerine işlenmiş inciler romantik havayı artıracağından nişan mekanı için uygun olacaksa özellikle gelin adaylarının severek kullanacağı taşlı abiye elbiseler olabilir.

Göz alıcı taşlı abiye modellerimizi daha yakından incelemek için Taşlı Abiyeler sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!Tümünü Göster Tümünü Gizle