kisa-kollu-abiyeler.jpg

Kısa Kollu Abiye Elbise Modelleri

Kısa kollu abiye ve elbise modası özellikle yaz aylarında sürekli hatırlanan, popülerliği hiçbir zaman geçmeyen bir elbise türüdür. Rengarenk kısa kollu abiye elbiseleri düğünlerde, nişanlarda, gece partilerinde ve her türlü eğlence toplantılarında giyebilirsiniz.

Kısa kollu abiye elbise seçimini vücudunuza göre yaptığınız takdirde kusursuz bir görünümü elde etmek zor olmayacaktır. Bu tür elbiselerde çok fazla çeşit olması nedeniyle seçimi zor olsa da ilk olarak vücut tipinize uygun abiye seçimi önemlidir. Kadınlar her şeyin moda demek olmadığını bilirler. Çünkü moda olan bir elbise modeli size yakışmıyor ise en güzel görünümü yakalamanız mümkün olmayacaktır.

Kısa Kollu Abiye Elbise Nasıl Seçilir?

Vücut tipinize uygun abiye modellerinin hangisini olduğunu belirledikten sonra seçeceğiniz abiyenin; rengi, doğru kumaş seçimi, abiye içine hangi iç çamaşırının giyileceği, abiye üstüne saç stilleri, abiyeye uygun takı çeşitleri, hangi abiyeye hangi ayakkabı giyileceği, abiye üzerine makyaj modeli gibi en güzel abiye kombinleri için düşünmeye başlayabilirsiniz. Büyük göğüsler için kolsuz abiyeler seçerken göğsü ufak gösteren modeller tercih edilmelidir. Eğer kısa kollu abiye elbise modelleri arasından seçim yapacaksınız göğsü küçük gösteren elbiseler için kesinlikle küçültücü sütyen giymelisiniz.

V yakalı, yarasa kollu, kare veya havuz yakalı elbiseler göğsü küçük gösteren abiye elbise modelleri arasında önemli yer tutmaktadır. Göğüs dekolteli kısa kollu bir model seçiyor iseniz göğüs büyüklüğü ve verilen dekolte detayı başka yerden dekolte detayı vermenize imkan bırakmaz. Eğer sırt dekolteli bir abiye tercih ederseniz de göğüs dekoltesini bu durumda kapatabilirsiniz. Aksi takdirde çok göz yorucu olursunuz.

Geniş kalçalı bayanların ise kısa kollu abiye elbiseler arasından etek kısmı düz olan kesimlerden tercih yapmaları daha kusursuz bir görünüm yakalamalarını sağlayacaktır. Çünkü düz kesim olan etek modeli, kalçanızın toplu ve küçük görünmesini sağlayacaktır. Etek boyu tercihinize göre uzun ya da kısa fark yaratmaz.

Bacakları kalın olan bayanların kısa kollu abiye modelleri seçerken dikkat etmesi gereken en önemli nokta abiyenin uzun olmasıdır. Burada önemli olan kalın görünen bacağınızı kapatmaktır. Aynı şekilde kalınlık kollarda da var ise kısa kollu gece elbisesi modelleri tül veya dantel ile kol kısmının biraz daha uzatılarak daha güzel hale gelmesini sağlanabilir. Eğer beliniz ince ise abiye çeşitlerinden kısa kollu ancak bele oturan modelleri seçmeniz gerekir. Böylelikle belinizin inceliğini vurgulamış olursunuz.

A kesim abiyeler bütün vücut tiplerine uygun olmasından dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Bütün kumaş çeşitlerinin kullanıldığı A kesim abiye elbise modellerinde kısa kollu modellere de sıklıkla rastlanmaktadır. Herkes tarafından tercih edilen ve çok fazla modeli olan prenses modeller yerini A kesim abiyelere bırakmış ve bu modellerde kısa kol, sırt dekoltesi ya da kuyruklu modellerin de artmasına neden olmuştur.

Genellikle düğün, tören veya özel davetler için giyilen, kısa kollu ve diz altı uzunluğunda olan abiye modelleri kısa kollu elbiselerdir. Bu modeller genellikle daha resmi bir tarzı yansıtmaktadır ve çeşitli malzemelerle yapılabilirler, örneğin ipek, saten, kadife gibi. Sıfır kol abiye modelleri ayrıca farklı desenlerle ve detaylarla süslenerek daha zarif ve şık hale getirebilirler. Örnekler arasında dantel veya plise detayları yer alabilir.

Kısa Kollu Abiye Elbiseler Nerelerde Giyilir?

Kısa kollu abiye elbise, tipik olarak diz altına düşen ve kısa kollu olan resmi bir elbise türüdür. Bu elbiseler ipek, saten ve kadife de dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılabilir ve dantel, nakış ve boncuk gibi çeşitli süslemelerle süslenebilir. Genellikle kısa kollu düğün elbiseleri veya kısa kollu nişan elbisesi düğünler ve diğer resmi etkinlikler gibi etkinliklerde giyilirler. Bazı kültürlerde, dini törenlerde de giyilebilirler. Kısa kollu elbiseler, klasik ve zamansızdan modaya uygun ve moderne kadar çeşitli stillerde tasarlanabilir.

Kısa kollu uzun abiye, her kadın için rahatlıkla giyilebilecek bir tür elbise ya da kıyafettir. Bu tür elbise genellikle uzun ve etkileyici bir etekle kombine edilir ve kolları genellikle kısa ya da hiç olmadan tasarlanmıştır. Kolsuz abiye elbise modelleri çeşitli etkinliklerde, özellikle düğünlerde ve özel gecelerde giyilebilir.

Kolsuz abiye elbise modelleri, renkleri arasında siyah, kırmızı, mavi, yeşil, beyaz, mor, sarı, pembe gibi renkler bulunabilir. Bu renklerin yanı sıra, ekose, desenli ve parlak renkler de kullanılabilir. Hangi renklerin tercih edildiği, kişinin gideceği organizasyona, zevkine ve etkilemek istediği ortama göre değişebilir.

Sıcak günlerde giyilmesi için mükemmel kolsuz abiye modelleri arasında yer alan uçuşan kumaşlı elbiseler düşünlerin vazgeçilmezidir. Saçlarınızı açık bırakabilir isterseniz topuz yapabilirsiniz. Küçük bir kol çantası ve zarif topuklu ayakkabı ile uyum sağlayacak bir modeldir.

Yumuşak dokuya sahip nüde tonlardaki elbiseler vücuda tam olarak oturan özelliktelerse dikkat çekebilir. Geniş yuvarlak yaka, ön tarafında drapeler ve fırfırlar elbiseye tarz katar. Büzgülü kısa kolları seviyorsanız bu elbiseler tam size uygun olabilir. Bej gibi renkler son dönemde sıklıkla tercih edilir ve kolay kombinlenebilir. Açık kahve ya da krem rengi çanta, ayakkabılarla çok güzel kombinler oluşturabilirsiniz.

Yaka kısmı yuvarlak yaka olan, kısa kol abiye kesim detaylarının yanı sıra, yaka ve kol kısmında yer alan işlemelere sahip elbiseler, şıklığı ve gösterişi ön plana çıkarabilir. Daha eski bir hava katmak için, vintage esintilerini, eski işlemeler ile birlikte oluşturabilirsiniz.

Siyah abiye modelleri giymek isterseniz, kısa kol detaylarında ve yaka kısmında transparan kumaşlardan faydalanabilirsiniz. Transparan kumaş üzerinde bulunan desenler, çizgiler ya da küçük inci taneleri, modeli çok daha fazla ön plana çıkartabilir. Bu elbiseler arasında, etek kesiminde farklı modeller bulunanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Balık kesim ya da prenses kesim bir model veya mini kesim detayları ile şekillendirilen modeller de tercihiniz olabilir. Sırt dekolteleri de çapraz ip bağ detayı da sırtınıza farklı bir hava katacağından denenebilir ve tarzınızı yansıtmanızı sağlayabilir

Kısa kollu uzun abiye modelleri, birçok farklı tarzda tasarlanabilir. Bu modeller arasında en yaygın olanlar şunlardır:

Sade: Kısa kollu uzun abiyeler arasında en yaygın olan model sade bir tasarımdır. Bu tür abiyeler genellikle düz, basit bir kesim ve renkte tasarlanır.

Ağır İşlemeli: Ağır işlemeli kısa kollu uzun abiyeler, inci, taş, dantel veya diğer süslemelerle süslenmiştir. Bu tür abiyeler çok etkileyici görünebilir.

Kıvrımlı: Kıvrımlı kısa kollu uzun abiyeler, bel veya kalça bölgesinde kıvrımlarla tasarlanmıştır. Bu tür abiyeler sık sık dans etmek için tercih edilir.

Plise: Plise kısa kollu uzun abiyeler, genellikle etek bölgesinde plise detaylarla tasarlanmıştır. Bu tür abiyeler genellikle hareketli ve hareketli görünür.

Asimetrik: Asimetrik kısa kollu uzun abiyeler, genellikle etek veya gömlek tarafında asimetrik bir kesimle tasarlanmıştır.

Backless: Backless abiye modelleri, arka tarafı açık olan veya eksik olan bir tasarımdır.

High Slit: High slit abiye modelleri, genellikle etek bölgesinde yüksek bir yırtmaç ile tasarlanmıştır.

Bu modeller sadece örneklerdir, kısa kollu uzun abiye modelleri çok fazla çeşitlilik gösterebilir. Lacrima’nın birbirinden güzel abiye elbise modelleri için şimdi ziyaret edin!

Tümünü Göster Tümünü Gizle