soz-ve-nisan-abiyeleri1671630112.jpg

Söz ve Nişan Abiyeleri

Nişan ve söz törenleri oldukça kalabalık geçebilen davetlerdir. Kalabalık olmasa bile pek çok kadın bu törenlerde iyi bir söz ve nişan abiyesi giymek ister. Ayrıca sözü ve nişanı yapılacak olan kadın için de bugün giyeceği nişan elbisesi oldukça önemlidir. Bugün herkes en güzel haliyle bulunmak ister. Farklı abiye modelleri arasında tercihte bulunarak en iyi nişan elbiseleri bulabilirsiniz. Farklı modeller arasında bedeninize en uygun olan ve en iyi renkleri tercih ederek nişanınızda prenses gibi hissedebilirsiniz.

Nişan ve Söz Elbisesi Modelleri

Nişan ve sözde kişiler kendi tarzlarına göre abiye seçerler. Bu nedenle de pek çok abiye türü bulmak mümkündür. Nişan abiyesi seçerken uzun ya da kısa modellerden birini tercih edebilirsiniz. Abiyenin taşıdığı detaylara göre çiçekli, dantelli ya da tüllü olan bir abiye size yakışacaktır. Bunun yanında siyah, beyaz, pembe ya da turuncu gibi pek çok renk alternatifleri de söz konusudur.

Kış aylarında genel olarak dantelli ve uzun olan abiye modelleri tercih edilir. Baharda ise çiçekli abiyeler daha çok tercih edilir. Yaz aylarında ise daha açık ya da parlak renkli ve kısa abiyeler giyilir. Siz de nişan ve sözde ne giyeceğinize karar veremediyseniz farklı modeller denemekten çekinmeyin! Bedensel özelliklerinize, mevsime, ortama ve kişisel zevklerinize göre en iyi tercihi kendiniz yapabilirsiniz.

Nişan ve Söz Elbisesi Seçimi

Nişanda ve sözde giyilen bir abiye oldukça önemlidir. Kendi nişanınızda giyeceğiniz abiye ise evliliğinize giden yoldaki en çok önemseyeceğiniz kıyafet olacaktır. Bu kadar özel ve önemli bir gündeki her fotoğraf karesinde oldukça göz alıcı olmalısınız. Bu nedenle nişan elbisesi modelleri tercih ederken özenli davranmanız gerekiyor. Nişanda içinde rahat edeceğiniz bir model olmalı hem de kendinizi güzel hissetmelisiniz. Bu detaya dikkat etmek gününüzü güzel geçirmek için oldukça önemli. Peki, başka hangi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor? Bunun için yazımızın devamını incelemeye devam edin.

Nişan ve Söz Mekanına Göre Abiye Seçimi

Nişan ve söz törenleri için farklı mekanlar tercih edilir. Nişan törenleri daha kalabalık olurken sözler daha sakin olabiliyor. Bu nedenle de sözler genelde evde, nişanlar ise salonlarda yapılır. Bu nedenle de sözün ve nişanın nerede yapılacağını dikkate alarak seçim yapmalısınız. Evde ise evde söz kıyafetleri veya evde nişan elbisesi tercih edebilir, otelde ya da düğün salonunda gerçekleştirilecek olan tören için kıyafetiniz de değişmelidir. Evde yapılacak olan nişan ve söz için tesettür nişan elbisesi veya daha sade bir söz elbisesi abiye seçimi kendinizi daha rahat hissettirebilir. Evde yapılacak olan törenlerde kabarık ve kuyruklu tasarımlar genelde tercih edilmez. Daha sade ve duru tasarımlar ön planda olur. Ayrıca abartılı işlemeler ve taşlar da tercih edilmez.

Eğer nişan ve söz dış mekânda yapılacaksa gösterişli bir söz elbisesi modeline yöneltebilirsiniz. Abiye nişan elbiseleri otel, yalı ve düğün salonu gibi mekanlarda yapılacak olan törenler için ideal olacaktır. Bu abiyeler genel olarak uzun ve kabarık tercih edilir. Ayrıca taşlı ya da payetli gibi ayrıntıları olan pek çok nişan kıyafetleri arasından da tercih yapmanız doğru olur.

Mevsime Göre Nişan Abiyesi Seçimi

Nişan abiyeleri seçiminde hava koşulları da önemsenmelidir. Nişan dış mekânda yapılacaksa mevsim çok daha önemli hale gelir.  Örnek olarak tüllü olan nişanlık modelleri daha çok ilkbaharda ve yazda tercih edilir. Kısa nişan abiye elbiseler  ise daha çok yaz aylarında tercih edilen seçenekler arasındadır. Yazın ayrıca daha canlı ve parlak renkteki abiyeler göz önündedir. Sonbahar ve kışta daha uzun parti kıyafetleri uygun olabilir. Bu aylarda daha ağır kumaştan nişan abiye elbise modelleri ortaya çıkar.

Nişan ve Söz Konseptine Uygun Abiye Seçimi

Konseptler ile davetlerin giyim sınırları da belirlenmiş olur. Söz abiyesi seçerken de konsept oldukça önemlidir. Genellikle ev nişanları esnasında söz kesimi de yapılır. Bu nedenle söz ve nişan bir arada ise sade elbiseler tercih edebilirsiniz. İsteme elbisesi tercih ederken konsepte göre çok fazla alternatifiniz bulunuyor. Bu alternatifler arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ev konsepti değil de düğün konseptine çok yakın kalabalık bir nişan yapıyorsanız ışıltılı bir abiye tercih edebilirsiniz. Bunun için kabarık tasarımlı nişan elbiseleri tercih edilebilir. Bunun yanında kişisel tercihlerinize göre nişan abiye modelleri veya nişan elbisesi tesettür modelleri arasında dilediğinizi seçebilirsiniz.

Vücut Tipine Uygun Nişan Abiyesi Seçimi

Nişanda mükemmel bir görünüm elde etmek için vücut tipinize en uygun olan abiyeyi tercih etmeniz gerekir. Bunun için de vücut tipinizi iyi bir şekilde tanımalısınız. Vücut tipine göre abiye seçiminde boy, kilo ve genel hatlarınız göz önüne alınmalıdır. Örnek olarak boyunuz kısaysa uzun bir abiye seçimi sizi daha kilolu gösterebilir. Bunun için de midi ve mini boy abiyeler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Ancak kum saati bir bedeniniz varsa çok şanslısınız! Bu beden tipine pek çok nişan ve söz abiyesi uygun olacaktır. Ancak en iyi elbise içinde en rahat ettiğinizdir. Bu nedenle kendi özelliklerine en uygun seçimi yapmalısınız. Kilo yoğunluğunun olduğu bölgelere göre seçim yapmanız doğru olacaktır. Armut, elma, ters üçgen veya dikdörtgen vücut tipleri için uygun elbise modelleri ile kendinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Vücut tipine göre abiye seçimine örnek olarak, karın ve bel bölgesi fazlalıkları olan birisi için bedeni saran modellerden kaçınmak gerekir. Ya da kolları ince olan biri için askılı elbiseler uygun olmayacaktır. Ayrıca nişan sonrası düğün için abiye modelleri bakmak isterseniz Lacrima web sitesini tekrar ziyaret edebilirsiniz. 

 Tümünü Göster Tümünü Gizle