organze-kumas-abiye.jpg

Organze Kumaş Abiye Modelleri

Organze, ince ve parlak bir kumaş türüdür. Genellikle ipek veya polyesterden yapılır ve çok hafif ve rüzgarı geçirgen bir dokuya sahiptir. Organze kumaş, abiye elbiseler, giyilecek kıyafetler, aksesuarlar ve dekorasyon eşyaları için kullanılır. Organze kumaş, günlük hayatta kullanılan bir kumaş değildir ve daha çok özel durumlar veya etkinlikler için tercih edilir.

Hafif ve rahat bir dokuya sahip olan seyrek dokunmuş yarı şeffaf bu kumaş türünden yapılan abiye elbiseler organze abiye olarak da adlandırılır. Bu kumaş, etekler, gömlekler, elbiseler ve abiyeler gibi birçok farklı şey yapmak için kullanılabilir.

Organze, saydam olması nedeniyle çok farklı kumaş çeşitleriyle beraber kullanılabilir ve üzerine çeşitli baskılar yapılabilmektedir. Organze kumaş işlemelik olarak da tercih edilmektedir. 

Organze Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Cam İpek Organze Kumaş

Cam ipek, en yaygın ve popüler organze kumaş türüdür. Yumuşak, hafif ve incedir. Muhteşem bir parlaklığa sahiptir. Hakiki ipek veya sentetik ipek elyaftan yapılabilir. 

Pileli – Plise Organze Kumaş

Pileli organze elbise modelleri, kasıtlı olarak buruşmuş bir görünüm elde etmek için işlem görmüş ve plise halinde buruşturulmuştur. Kadın giyim sektörünün vazgeçilmezidir.

Kristal İncili Saten Organze Kumaş

Kristal incili saten organze, tipik olarak polyesterden yapılır. Organzenin en parlak şeklidir ve ışığı son derece iyi yansıtır.

Saydam Dalya Organze Kumaş

Saydam dalya organze, canlı organze örtüsünü korurken de parlaklığını kaybetmez. Aynı zamanda aşırı derecede şeffaftır. Şeffaflığına rağmen ışıltılı bir görünüm sunar.

Simli Gazar Organze Kumaş

Simli gazar organze kumaşta, çözgü ve atkı olarak çok farklı renkli ipek iplikler kullanılmaktadır. Bu kumaş türünün renkli bir kaplama özelliği bulunmakta ve gün batımına benzer renk geçişleri oluşturmaktadır.

Nakışlı – İşlemeli Organze Kumaş

İşlemeli organze, nakış ilavesiyle normal bir kumaşa apayrı bir hava katmaktadır. Pullar, elmaslar, payetler ve bunun yanında birçok çeşitli desen türü, dekoratif bir şekilde organzeyi estetikleştirir.

Şifon Organze Kumaş

Bu kumaş türü başlangıçta hakiki ipek lifleriyle yapılmıştır. Günümüzde polyester veya naylondan yapılan organze şifon kumaş üretimi çok daha fazla yaygındır. Aslında şifon kumaş başka bir dokuma türüdür.

Organze, günlük veya resmi etkinlikler için şık bir tercih olabilir ve farklı renkler, desenler ve süslemelerle kişiselleştirilebilir. Aynı zamanda, organze kumaşın hareket kabiliyetini artırarak rahat bir görünüm sunması nedeniyle, abiye olarak tercih edilir.

Organze kumaş abiye modelleri genellikle hafif ve rahat bir his verir ve dantel ya da farklı desenlerle süslenerek kullanılabilir. Bu kumaş, hareket kabiliyetini artırarak rahat bir görünüm sunar ve ekstra bir şıklık katmak için içinde taşlar, boncuklar veya renkli nakışlar bulunabilir.

Organze kumaşın bütün kıyafetlerle bir arada kullanabilecek bir yapısı vardır. Eğer parıltılı ve canlı bir  organze kumaştan yapılmış abiye bir ceket, sizin için ideal şık ve gösterişli olacaktır. Özellikle etek modasında organze detaylar ile oluşturulmuş bir elbise ile şık ile iddialı olabilirsiniz.

Kolay görünen fakat zor şekilde işlenen organze kumaş ile biçimlendirilmiş bir gelinlik pek çok gelin adayı tarafından tercih edilebilir. Hem abiyelerinizi hem de gece elbisesi modellerinizi yarattığı uyum ile şekillendirmenize imkân tanıyan organze kumaşlar en güncel modeller ile abiyelerinizi şıklık ve zerafetin zirvesine taşır.

Organze tül parlak yapısı ile istenilen görsel şıklığı kolayca elde etmeyi sağlar. Çok geniş bir kullanım alanının bulunmasından dolayı modern tasarımlarda yaratılabilir. Kaliteli bir içeriğe sahip olduğundan uzun süre kullanım sağlanmasına imkan sunar.

Organze kumaş abiyeler birçok farklı etkinlik ve olayda kullanılabilir. Bunlar arasında:

Nişan ve düğün gibi resmi etkinlikler: Organze kumaşın içeriğinin hafif ve ince olması, nişan elbisesi modellerine bu tür resmi etkinliklerde şık ve rahat bir görünüm sağlar.

Mezuniyet veya balo gibi eğlenceli etkinlikler: Organze kumaş abiye modellerinin farklı renk ve tasarımları, bu tür eğlenceli etkinlikler için şık ve şaşırtıcı bir görünüm sunar.

Moda defileleri veya güncel etkinlikler: Organze kumaşın hafif ve rahat olması, bu tür etkinliklerde trend ve modern abiye tasarımları sunulmasını sağlar.

Açık hava etkinlikleri: Organze kumaşın hafifliği ve rahatlığı, açık hava etkinlikleri için şık ve rahat bir görünüm sunar.

Organze kumaş abiye elbise modelleri, birçok farklı etkinlik ve olayda tercih edilebilir ve kişinin zevkine ve stiline göre değişik tarzlar sunabilir. Organze kumaş abiye modelleri tesettür abiye elbiseler de dahil birçok farklı çeşitte yapılabilir. Bunlar arasında:

Maxi organze abiyeler: Uzun ve süslü olan maxi abiye modelleri, organze kumaşla yapılabilir.

Açık omuz organze abiyeler: Açık omuz detaylı olan bu abiye modelleri, organze kumaş ile yapılabilir ve günlük veya resmi etkinlikler için şık bir tercih olabilir.

Asimetrik kesim organze abiye modelleri: Asimetrik kesimli bu abiye modelleri, organze kumaşla yapılabilir ve farklı bir tarz sunabilir.

Plise organze abiye: Plise detayı ile süslü olan bu abiye modelleri, organze kumaş ile yapılabilir.

Broka detaylı abiye: Broka detayı ile süslü olan bu abiye modelleri, organze kumaşla yapılabilir ve resmi etkinlikler için şık bir tercih olabilir.

Bu çeşitler, organze kumaş elbise modellerinin çeşitliliğini ve kişinin tercihine göre farklı tarzlar sunmasını sağlar. Organze tesettür abiye modelleri de birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Bunlar arasında:

·         Beyaz

·         Siyah

·         Lacivert

·         Bej

·         Yeşil

·         Pudra

·         Lila

Bu renkler, tesettür abiye modellerinin daha şık ve çekici görünmesini sağlayan organze kumaşlarla tercih edilen seçimlerdir. Ayrıca, organze kumaşın hafifliği, renklerin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Tercih edilen renk, mevsim, mekan ve etkinliğin temasına göre değişebilir.

Tesettür Abiye Elbiselerde Organze Kumaş Seçimi

Organze tesettür abiye, hafif ve rahat bir kumaş olan organze kumaşından üretilen, tesettür giyim tarzına da uygun bir abiye türüdür. Bu abiyeler genellikle daha uzun etekli ve uzun kollu olarak tasarlandığında, tesettür giyim tarzının gereksinimlerine uygun olarak giyilmesini sağlar. Ayrıca, organze kumaşın hareket kabiliyetini artırarak rahat bir görünüm sunması, tesettür abiyeler için de geçerlidir. Organze kumaş tesettür abiye, farklı renk ve desen seçenekleri ile kişiselleştirilebilir olduğu için tesettür abiye elbise tasarımcıları tarafından da sevilir.

Organze tesettür abiye modelleri arasında organze kumaşından yapılan popüler modeller hemen her sezon koleksiyonlarda yer alır. Kumaştan dikilen elbiseler genellikle yaz aylarında giyilir, ancak türüne ve renk seçimine göre diğer mevsimlerde de kullanılabilir. Lacrima’nın Organze Abiye Elbise modelleri arasında hareketli eteklere sahip A-kesim abiye elbiseler, taş ve boncuklarla ışıltılı işlemelere sahip abiye elbiseler, uzun kollu, maksi boy organze tesettür abiye elbiseler yer alır. Lacrima’nın farklı renk ve model seçeneklerini incelemeden organze abiye elbisenize karar vermeyin!


Tümünü Göster Tümünü Gizle