uzun-kollu-abiyeler1671632892.jpg

Uzun Kollu Abiyeler

Uzun kollu abiye modelleri özellikle kış aylarında kadınların tercih ettikleri modeller arasında yerini almaktadır. Tesettür abiye modelleri olarak da tercih edilen uzun kollu abiye elbiseler, muhafazakar kadınlar tarafından dört mevsim kullanılır.

Uzun kollu abiye kıyafetlerinin kollarının uzun olması kapalı bir elbise izlenimi yaratabilir. Fakat bu tarz elbiselerde bulunan derin sırt dekoltesi ve göğüs dekoltesi ile cesur bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Rahat görünüme sahip olmak isteyen hanımların tercih ettiği uzun kollu abiyeler, birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Kollarında dantel, deri, tül veya kumaş detaylı abiyeler, derin yırtmaç, derin sırt ve derin göğüs dekoltesi ile oldukça şık ve gösterişli modeller arasında bulunmaktadır.

Muhafazakar kadınlar için tasarlanan uzun kollu tesettür abiyeler  tüllerle, satenle, dantelle kapatılmak suretiyle giyilebilmektedir. Bu tarz abiye modelleri, bel bölgesindeki kemer ile ön plana çıkmaktadır. Bel bölgesinden aşağıya şifon ile açılan uzun kollu abiye, hem açık hem kapalı hanımların tercihleri olarak da kabul görmektedir.

Uzun kollu nişan elbiseleri modellerinde trend renkler arasında, siyah, bordo, kırmızı ve su yeşili gibi seçenekler yer alıyor. Sadeliği ve zarafeti seven hanımların tercih edebileceği uzun kollu abiye elbise elbiselerin farklı tonlardaki renkleri de mevcuttur. Yeni sezonda şu an uzun kollu düğün elbiseleri renkleri arasında lacivert, kırmızı, mor, su yeşili, pudra rengi, kemik rengi, kiremit rengi, eflatun, somon rengi, gri, yeşil ve mavi gibi abiye modelleri görülebilir.

Kadınlar ten renkleri ile uyumlu abiye elbise renkleri arasından seçimler yapar ve bunları giyerken renk uyumu kuralları doğrultusunda elbise ayakkabı, elbise çanta kombini olarak çok daha şık ve gösterişli  hale getirebilirler.

Uzun kollu söz elbiseleri modellerinde etek boyu vücut yapısıyla orantılı olmalıdır. Aksi halde şıklıktan uzak bir görünüm yakalamak kaçınılmaz olur. Sezonun trend renkleri ve modelleri takip edilerek model seçimi yapıldıktan sonra bunlar trend abiye aksesuarları ile tamamlanabilir. Uzun kollu abiye elbise modelleri arasından seçim yaparken mini abiye, midi abiye, maksi abiye modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Uzun Kollu Abiye Modelleri

Uzun Kollu A Kesim Abiye

Kadınların gecenin yıldızı olmak için A kesim modelleri tercih etmeleri yerinde olacaktır. Eğer armut vücut tipine sahipseniz kesinlikle böyle bir elbise modelini tercih etmelisiniz. Geniş kalçaları gizleyebileceğiniz A kesim eteği ve ince belinizi vurgulayabileceğiniz kemeri olan modellerle şık ve zarif bir görünüşe sahip olmak mümkündür.

Uzun Kollu Mini Abiye

Transparan bir kol detayı ile oldukça şık ve zarif görünen mini abiye modelleri uzun kollu, özellikle kum saati vücuduna sahip kadınlar için idealdir. Tül kuyruk detayı da eklenerek daha şık ve dikkat çekici hale gelebilen uzun kollu nişan kıyafetleri ile bir düğün davetinde çok şık görünebilirsiniz. Eğer kayık yaka bir elbise ise saçlar toplu veya yarım toplu olarak kullanabilir.

Kısa abiye elbise modelleri için kullanılan uzun kol fazlasıyla şık ve zarif görünmektedir. Genelde dantel detaylarının kullanıldığı kısa abiye elbiseler de hanımların ilk  tercihleri arasında yer edinmiştir.

Kollara yapılan işlemeler ile bütün dikkat vücuttaki başka yerlerden çok kollara çekilerek, kusurları kapatabilir. Kilo sorunu olan hanımların da tercih edebileceği uzun kollu kısa abiye modelleri de bulunmaktadır.

Tamamı pul payet ile işlenmiş kısa abiye modellerini düğün davetinde tercih edebilirsiniz. Farklı tasarımlar seviliyorsa ve dikkat çekici olmak isteniyorsa bu modeller uygun olacaktır.

Siyah Uzun Kollu Abiye

Siyah rengin zarafeti ile uzun kol detayı bir araya geldi mi muhteşem bir görünüm elde edilir. Farklı etek tasarımları ile de göz dolduran siyah uzun kollu abiye elbiseler şık bir otel düğününde göz alıcı olabilir. Siyah abiye elbisenin derin V yaka dekoltesi varsa saçları açık kullanmak daha uygun olacaktır.

Uzun Kollu Uzun Abiye

Dikdörtgen vücut tipindeki kadınlar için harika bir abiye örneğidir. Belde ince kemer ile bel illüzyonu yaratabilmek mümkündür. Şık mekanlarda gerçekleşecek organizasyonlar için uzun kollu söz kıyafetleri ve uzun kollu uzun abiye elbiseler ideal olabilir. Tesettürlü hanımlar da uzun kollu uzun abiye elbiseleri sıklıkla tercih eder.

Taşlı Uzun Kollu Abiye

Uzun kollu taşlı abiye modelleri özellikle uzun boylu kadınlar için idealdir. Eğer boy kısa ise  yüksek bir topuklu ayakkabı ile giyilebilir. Transparan ve işlemeli kumaşı ile son derece gösterişli ve şık olan bu modeller, ağır düğün davetlerinde tercih edilebilir.

Kırmızı Uzun Kollu Abiye

Tabii ki uzun kollu abiye elbiselerde aranan renklerden biri de kırmızıdır. Kolların sıcak havalarda tül ya da dantel, kış aylarında da kadife kumaşla oldukça dikkat çekici görünüm sağlanır. Şık bir mekanda kırmızı rengiyle, rahatlıkla tercih edebilecek iddialı bir modeldir. Kapalı yaka modelleriyle saçların toplu kullanılması uygun olur.

Uzun Kollu Pelerinli Abiye Elbise

Kum saati veya dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların bu abiye modellerini tercih etmesi tesadüf değildir. Ayrıca pelerinli ve nişan elbiseleri uzun kollu modelleri olarak da kullanılabilir. Tül pelerine sahip uzun kollu abiye elbiseler ile şık bir düğün davetine de katılabilirsiniz. Pelerinli bir model olarak saçların toplu kullanılması ile muhteşem bir görüntü sağlanabilir. Mücevher olarak ise şık ve gösterişli bir kolye takılabilir.

Beyaz Uzun Kollu Abiye

Uzun kollu abiye modelleri arasından sade ve zarif bir elbise aranıyorsa beyaz uzun kollu modeller uygun olacaktır. Hem renk hem de  şık ve sadelik açısından uzun kollu söz elbisesi modelleri nikah töreni ve nişan ya da söz merasimlerinde de gelin adayları tarafından tercih edilebilir. Bu abiye modeli ile saçları toplu kullanmak yerinde olacaktır. Balerin topuzu veya atkuyruğu sadeliği destekleyebilir.

Uzun Kollu Dantelli Abiye

Uzun kollu dantelin zarafetini taşıyan bir düz kesim abiye modelleri şıklık ve zarafetin öncüsü olabilir. Önü hafif kısa ve arkası uzun olarak da tasarlanan modeller de oldukça şık görünecektir. Düğün, nişan, söz ya da mezuniyet için tercih edilebileceği gibi yeni yıl kutlaması gibi organizasyonlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Şık bir dağınık topuz veya balerin topuzu ile tamamlanabilir. Uzun kollu siyah elbise modelleri için de dantel, sevilen ve klasikleşmiş bir detaydır. Siyah kolay kombinlenebileceği için her kadının dolabında en az bir adet siyah abiye elbise bulunur. Kış aylarındaki organizasyonlar için de siyah ve uzun kollu abiye elbiseler seçilir.

Uzun Kollu Balık Model Abiye

Uzun kollu balık abiye modelleri en fazla kum saati vücut tipli kadınlara yakışır. Eğer dar omuzlara sahipseniz, kollarına vatka seçimi ile daha geniş bir omuz illüzyonu yaratabilirsiniz. Nişan organizasyonlarında gelinlerin sıklıkla tercih ettiği bu modelde uzun kol detayları tül, dantel, taş ya da pul işlemeli olarak tercih edilebilir.

Siyah renkli uzun kollu balık abiye modelleri ise kum saati vücut tipine sahip bayanların yine sıklıkla tercih ettiği modeldir. Üst gövdesinde dantel ya da taş gibi detaylar kullanılarak oldukça şık görünüme sahip olan modeller de her sezon favoriler arasında olabilir.

Lacrima’nın birbirinden şık uzun kollu abiye modellerini görmek için ilgili kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Tümünü Göster Tümünü Gizle