dugun-abiyeleri.jpg

Düğün Abiyeleri

Düğünler oldukça şık elbiselerin sergilendiği önemli davetler arasındadır. Parlak kumaşlar, tüller ve göz alan taşlar ile dekore edilmiş düğün elbise modelleri bu davetlerde yer alır. Herkes de kendisine en uygun olan elbiseyi bulmak için çalışır. Şık, göz alıcı ve modaya da uygun olan abiyeleri bulmak zorlu bir süreç olabilir. Bu nedenle kişisel beğenilerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Düğün Elbiseleri Nasıl Olmalıdır?

Düğünler çiftlerin yeni bir yaşama adım atmalarını gözler önüne seren büyük ve görkemli törenlerdir. Düğünlerde oldukça farklı kişiler davetli olarak katılır ve özellikle kadınlar bu davette kişisel tarzıyla öne çıkmak ister. Bir düğünde şık, gösterişli ve modern görünmenin yolu ise düğün abiyesi giymekten geçer. Beyaz, siyah, kırmızı ve daha pek çok renk seçeneği ile alıcıya sunulan abiyeler farklı özelliklere göre tercih edilebilir. Kişisel stiliniz, vücut yapınız, ten renginiz ve mekan gibi faktörlere dikkat edilerek iyi bir seçim yapılabilir.

Düğün kıyafeti seçiminiz için oldukça farklı modeller söz konusudur. Kesim özellikleri ve tasarımları farklı olan bu modeller, kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Bu kıyafetler, farklı tarzlara hitap etmekle birlikte şıklığı ile de göz dolduruyor. Düğünler genel olarak gece olduğundan gece sizi rahat ettirecek özellikleri sayesinde kendinizi konforlu hissedeceksiniz. Ancak bedeninize uygun olmayan fazla dar ya da bol olan düğünlük abiye elbiseler gecenizi rahat geçirmenizi engelleyecektir. Bu nedenle kendinize özel iyi bir seçim yaptığınızda iyi hissedersiniz.

Düğün Abiyelerinde Hangi Renk Seçilmelidir?

Düğünlerde pek çok kişi en güzel düğün abiyeleri ile özel görünmek istiyor. Birçok fotoğrafın çektirildiği ve herkesin çok şık olduğu düğünlerde düğün abiyesi seçimi oldukça önemli bir hale gelir. Seçeceğiniz düğün elbise modelleri hem vücut tipinize hem de ten renginizle uyumlu olması gerekir. Bu sayede oldukça göz kamaştırıcı bir kombin yakalayabilirsiniz. Şık ve modern bir görünüm için düğün için tesettür abiye rengini vücudunuza göre seçmelisiniz. Beyaz elbiselerin genişletici, siyah elbiselerin ise daraltıcı bir etkisi olduğu bilinir. Bu nedenle de geniş ya da bol elbise tercihinize göre beyaz ve siyah renkler arasında tercihte bulunabilirsiniz.

Elbiselerde renk tercihlerini mekana ve ortamın konseptine göre de yapmak mümkündür. Kır düğünü günü bir organizasyon için soft renkler daha uygunken salon düğünlerinde daha parlak ve koyu renkli elbiseler tercih edilebilir. Düğün elbiseleri genç kişiler tarafından kullanılacaksa daha parlak renkler daha uygun olabilir. Kırmızı renkli bir abiye tercih ederek özel günlerde öne çıkabilirsiniz.

Düğün Elbise Modelleri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Abiyeler oldukça farklı çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle de hazırlık yapılırken seçim konusunda kararsız kalabilirsiniz. Seçim yaparken oldukça farklı model ve renk düğün elbiseleri arasında kendinizi kaybetmek istemiyorsanız pek çok detaya dikkat etmek gerekiyor. İlk olarak tesettür düğün elbiseleri seçerken elbisenin rahat olmasına dikkat etmeniz gerekir. Elbisenin içinde rahat hareket edemiyorsanız sizinle de tam uyumlu değildir. Ayrıca dar kalıba sahip, fazla dekolteli olan ya da kırışma olasılığı yüksek olan elbiseleri de bedeninize göre tercih etmelisiniz. Ayrıca abiye seçiminde saç ve cilt renginiz oldukça önemlidir. Saç ve ten rengine uyumlu olan abiyeler özensiz görünmenize neden olabilir. Daha çok tamamlayıcı tonlarda elbise seçimi yapılması gerekir.

Ten Rengine Göre Abiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İyi bir abiye, kalabalıkta öne çıkmanızı sağlayacak model ve renkte olmalıdır. Abiyelerde renk konusunda karar verirken ten rengi oldukça önemli bir hale gelir. Nötr cilt tonuna sahip olanlar için oldukça farklı seçenekler söz konusu olsa da her ten rengi bu kadar şanslı değil. Özellikle soğuk ve sıcak cilt tonuna sahip olan kişilerin düğün için abiye seçimi biraz daha zor olabilir.

Soğuk cilt tonuna sahip olan kişiler daha canlı renklerde abiye tercihi yapmalıdır. Sıcak tondaki ciltler içinse toprak tonları daha uygun olacaktır. Toprak tonları ile natürel ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca kırmızı, yeşil ve mercan gibi renk seçenekleri de sıcak ciltle oldukça uyumlu olacaktır.

Hangi Vücut Tipi İçin Hangi Abiye?

Tüm kıyafet ürünleri seçiminde önemli olduğu gibi en güzel düğün elbiseleri seçerken de vücut tipi oldukça önemli bir hale gelir. Doğru kesimi bularak oldukça güzel görünmeniz sağlanabilir. Abiyenizi en iyi şekilde seçmek için vücut tipinizi de doğru bilmeniz gerekir. Armut, dikdörtgen, ters üçgen, kum saati ve elma gibi pek çok beden tipi söz konusudur. Bu beden tiplerine en uygun yeni sezon düğün elbiseleri seçmek gerekir. Örnek olarak Kum saati vücuda sahip olan bir kadının bel inceliğini göstermek için balık kesimli olan ve kuşaklı yapıdaki abiyeler seçilmelidir. Ancak bedenin farklı yerlerinde kilonun yoğunlaştığı kişiler için çok daha farklı seçimler yapmak da gerekir.

Vücut tipine uygun abiye seçimi yaparken elbise kesimlerini de dikkate almak gerekir. Düğünde giyilecek abiyeler arasında A kesim, V yaka, yırtmaçlı ya da robaban diye ifade edilen pek çok kesim söz konusudur. Örnek olarak düğün kıyafetleri bayan için tercihte bulunurken armut vücut tipinde üst kısmı dar olan, etek kısmı ise volümlü olan abiyeler daha uygun olacaktır. Elma vücut tipinde bel çevresi daha kilolu olduğundan omuz ve göğüs dekoltesi daha çok ilgi çekecek modeller tercih edilebilir. Sizin beden tipinize ve özelliklerinize en uygun düğün abiyesi Lacrima’da sizleri bekliyor! Ayrıca Lacrima koleksiyonlarında, nişan elbisesi modelleri arayanlar içinde birçok seçenek bulunuyor.

 Tümünü Göster Tümünü Gizle