Tesettürde son trendler

Tesettürde son trendler

  • 13-05-2016
  • Paylaş:

 

Tesettür 2016 yaz modası,canlı renkler ve parlak kumaş kullanımlarının yanı sıra çiçekli ve geometrik desen kullanımlarıyla öne çıkıyor. Ayrıca bu yılın tasarımlarında elbise ile takım tunik ceketler ve kısa, bele oturan ceketler dikkat çekiyor. Sarı, turkuaz, mint yeşili, toz pembe, somon rengi gibi neşeli tonların kullanıldığı modellerde bele oturan kesimler, hem günlük kullanım hem de özel günler için tercih edilebilir.

Lacrima’nın yeni koleksiyonunda iki renk kullanımlıtakımlarve bunların şık uyumu dikkat çekiyor. Nefti yeşilin krem rengi ile kombinlendiği bu tesettür modellerde üç seçenek sunuluyor: Etek-ceket, tunik-pantolon ve elbise. Yaka bölümünde  kullanılan sade işlemeler, ceket ve tunikte kullanılan sık küçük düğmeler ayrı bir şık görünümveriyor.

İki renk kullanımında dikkat çeken bir diğer tasarım, bele oturan elbise modelleri. Lacrima 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu için hazırlanan bu sade elbise, dikimi ve kumaş seçimi, renk kullanımı ile şıklığı yakalıyor.

 

Canlı renkler ise sarı,mint yeşili, pembe gibi tonlarda kendini gösteriyor. Beyaz pantolon ve bluz üzerine tasarlanan bu parlak renklerdeki tunikler rahat olduğu kadar şık ve dökümlü kesimleriyle modaseverlerin gözdesi.

 

Desen kullanımlarında ise üç farklı tasarım belirgin bir şekilde öne çıkıyor. Çiçekler yine vazgeçilmezler arasında... Lacrima tasarımlarında büyük çiçek desenleri tasarımdaki zarafet ile birleşince hem sade hem de şık modeller ortaya çıkıyor.

 

Özellikle elbiselere ve tuniklere hareket kazandıran bir diğer desen tasarımı da geometrik şekiller. Yoğun desen kullanımlarının kollarda ve yan kesimlerde beyaz ile dengelenerek şıklığın yakalandığı bu modeller, günlük kullanımlar için de ideal. 

 

 

2016 İlkbahar Yaz trendinde lacivert-beyaz kombini vazgeçilmezler arasında. Düz renk olarak kullanılabilen ve tunik ya da ceket-etek olarak sık sık karşımıza çıkan bu renler ayrıca desenli seçenekleriyle de yaza merhaba diyor. Lacrima’nın yeni sezon koleksiyonunda dikkat çeken bu şık elbisede kullanılan şal deseni, yine bu senenin modasını yansıtıyor. Kol manşetlerindeki kullanımıyla da öne çıkan desenler, tasarıma farklı bir hava kazandırıyor.