Tesettürde Giyimde Son Trendler

 

Tesettür yaz modası, canlı renkler ve parlak kumaş kullanımlarının yanı sıra çiçekli ve geometrik desen kullanımlarıyla öne çıkıyor. Ayrıca bu yılın tasarımlarında abiye elbise modelleri ile takım tunik ceketler ve kısa, bele oturan ceketler dikkat çekiyor. Sarı, turkuaz, mint yeşili, toz pembe, somon rengi gibi neşeli tonların kullanıldığı modellerde bele oturan kesimler, hem günlük kullanım hem de özel günler için tercih edilebilir. Lacrima'nın yeni koleksiyonunda iki renk kullanımlı takımlar ve bunların şık uyumu dikkat çekiyor. Nefti yeşilin krem rengi ile kombinlendiği bu tesettür modellerde üç seçenek sunuluyor: Etek-ceket, tunik-pantolon ve tesettür abiye elbise. Yaka bölümünde  kullanılan sade işlemeler, ceket ve tunikte kullanılan sık küçük düğmeler ayrı bir şık görünüm veriyor.


İki renk kullanımında dikkat çeken bir diğer tasarım, bele oturan elbise modelleri. Lacrima İlkbahar-Yaz Koleksiyonu için hazırlanan bu sade elbise, dikimi ve kumaş seçimi, renk kullanımı ile şıklığı yakalıyor. Canlı renkler ise sarı, mint yeşili, pembe gibi tonlarda kendini gösteriyor. Beyaz pantolon ve bluz üzerine tasarlanan bu parlak renklerdeki tunikler rahat olduğu kadar şık ve dökümlü kesimleriyle moda severlerin gözdesi. Desen kullanımlarında ise üç farklı tasarım belirgin bir şekilde öne çıkıyor. Çiçekler yine vazgeçilmezler arasında... Lacrima tasarımlarında büyük çiçek desenleri tasarımdaki zarafet ile birleşince hem sade hem de şık modeller ortaya çıkıyor.

 

Ayrıca "Abiye Elbiseler İçin Çanta ve Aksesuar Seçimi" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.


Özellikle elbiselere ve tuniklere hareket kazandıran bir diğer desen tasarımı da geometrik şekiller. Yoğun desen kullanımlarının kollarda ve yan kesimlerde beyaz ile dengelenerek şıklığın yakalandığı bu modeller, günlük kullanımlar için de ideal. İlkbahar Yaz trendinde lacivert-beyaz kombini vazgeçilmezler arasında. Düz renk olarak kullanılabilen ve tunik ya da ceket-etek olarak sık sık karşımıza çıkan bu renler ayrıca desenli seçenekleriyle de yaza merhaba diyor. Lacrima’nın yeni sezon koleksiyonunda dikkat çeken bu şık elbisede kullanılan şal deseni, yine bu senenin modasını yansıtıyor. Kol manşetlerindeki kullanımıyla da öne çıkan desenler, tasarıma farklı bir hava kazandırıyor. 

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar