Tesettürde Şık Kombinler

 Tesettür abiye elbise kombinleri yaz modasında şık, modern ve özgün tasarımlar ile kendini gösteriyor. Abiye elbise modelleri, bluz-etek, pantolon-ceket takımlarının yanı sıra kendi tarzınıza özel, tek parçalardan oluşturacağınız kombinler ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Doğru renkte, kumaşta, kesimde ve modelde eşarp seçiminden ayakkabı ve çoraba, aksesuarlardan çantaya tüm detayları uyum içinde seçmek stilinizi yansıtacağı için oldukça önemli.

 

Tesettür modasında diz boyunu geçen ceketlerin içine tercih edilebilecek yine ceketinizle kontrast ya da aynı tonlarda olabilecek pantolon ya da etek ve gömlek modelleriyle sade ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle Lacrima’nın Yaz Koleksiyonu’nda da görüldüğü gibi desenli ve canlı renklerden oluşan bir ceketin içine düz ve açık tonlarda renkler tercih etmeniz yerinde olacaktır. Ayrıca eşarp rengini de ceketinizin desenlerinde kullanılan bir rengin tonunda seçmeniz şıklığınızı tamamlayacaktır.

 

Düz renk kullanımlarında ise en fazla iki rengi bir arada kullanmanız yerinde olur. Üçüncü bir renk tercihiniz varsa, bunu çok minimal tutmaya çalışın ya da seçeceğiniz renk beyaz olsun. Lacrima’nın bu şık ceket tasarımında oldukça baskın bir renk olarak öne çıkan sarı, lacivert-beyaz pantolon-ceket kombini ile tamamlanıyor. Eşarp seçimi ise yine lacivert tonlarında. İddialı ve güzel bir renk tonunu ceket, etek gibi büyük parçalarda kullandığınızda tercih edeceğiniz diğer kıyafet ve tamamlayıcılarınızın bu renk ile yarışmayacak, sade tonlarda olmasına özen gösterin.


Ayrıca "Öne Çıkan Tesettür Abiye Modelleri" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

 

Soft renklerde bir ceket, gömlek ve pantolon kombini yapmak isterseniz beyazı tamamlayıcı bir renk olarak kullanabilirsiniz. Lacrima’nın Yaz Koleksiyonu’nda yer alan bu şık kombinde; ceketin toz pembe tonu, beyaz pantolon, bluz ve eşarp ile tamamlanarak hem sade hem şık bir görünüm elde edilmiş. Ayakkabıların ise gri tercih edilmesi beyazın çok baskın olmasını engellerken dikkatin ceketin güzel pembe tonunda toplanmasını sağlıyor.  

 

Bu sezon en çok tercih edilen renk kullanımlarından biri de lacivert-beyaz. Yaz için neredeyse bir klasik haline gelen bu iki rengin kıyafetlerde dengeli, hatta neredeyse eşit oranda kullanımı oldukça hoş bir görünüm sunuyor.


 

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar