Sofistike, elegan, kışa özel...

Mevsimler, şüphesiz modadaki çizgilere de yansıyor. Bu kışın modasında öne çıkanlar arasında, önden fermuarlı elbiseler, kürk parçalarla desteklenen kesimler, kadife kumaş, renkli seçimlerin yanı sıra siyah beyaz desenler ve kruvaze kesimler yer alıyor.

Siyah beyaz bir araya gelince ortaya bambaşka bir enerji çıkıyor. Bu iki güçlü rengin minimal desenlerde buluşması, yılın en belirleyici trendlerinden biriyle bizi tanıştırıyor. Kapüşon ve fermuar, hem kolay kullanımı ve fonksiyonelliği hem de kaban kesimlerinde oluşturduğu spor çizgi sayesinde günlük kullanım için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Kadifenin asil duruşu ise yine vazgeçilmez... Özellikle davetler ve özel etkinlikler için... Etrafa ışık saçan parıltısının yanı sıra kış mevsiminde iç ısıtan yumuşak dokusu ile bu yıl da tasarımcılar kadifeden vazgeçemiyor.

Bu yılın bir diğer trendi de klasik kesim elbiselere önden cep ilavesi. Cebin verdiği hareket sayesinde günlük kullanım için şık bir sonuç ortaya çıkarıyor. Kuşakla tamamlanan bu tarza, bele kadar önden düğme kullanımıyla zarif bir görünüm kazandırılıyor.

Belki biraz maskülen, belki bir miktar keskin hatları olan bir çizgi ancak iyi bir tasarım ve dikiş ile kruvaze ceketler, kruvaze yelekler, kruvaze kabanlar her zaman ağırbaşlı ve şık bir görünüm sundu. Bu tarz kesimlerde zarif ayakkabı seçimleri ve küçük çantalar ortaya şık sonuçlar çıkaracaktır.

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar