Kendinize yakışanı seçin

Modayı yakından takip etmek, trendleri bilmek, yeni koleksiyonlardan haberdar olmak, tercihinizi moda renklerden yana kullanmak, stil sahibi olmak için tek başına yeterli değil. Daha önemli bir konu var, o da kendi vücut tipinize göre kıyafet seçimi yapmak. Herkes yaradılıştan farklı bir vücut şekline sahip ve bu da kıyafet seçimlerimizde etkili olan bir konu. Bu farklılık kadınlarda biraz daha belirgin olabiliyor. Eğer basenlere doğru genişleyen bir vücut yapınız varsa, kalçanız omuzlarınızdan daha geniş ve baldırlarınız yuvarlak demektir. Üst kısmınız daha genişse, göğüs kısmı büyük, kalçalarınız daha dar ve bacaklarınız muhtemelen daha ince demektir. İşte bu belirgin farklılıklar, her kıyafet tipinin herkeste farklı bir görünüm sergileyeceğinin bir göstergesi.

 

Vücut tipine göre kıyafet seçimi


Buradan yola çıkarak, hangi abiye elbise modelleri sizin vücut tipinize uygun olduğuna dair tavsiyelerimizi dikkate alabilirsiniz. Eğer kısa boyluysanız bacak boyunu biraz daha uzun gösterebilecek seçimlerde bulunmanız yerinde olur. Dikey çizgili kumaşlar, bunun için iyi bir seçim. Bu noktada tercih edeceğiniz ayakkabı için de şunu söyleyebiliriz; mutlaka topuklu ayakkabı giyin ve renk seçiminiz açık tonlarda, ten rengine yakın olsun. Dikey olarak kullanılmış iki renkli tasarımlar da yine boyunuzu daha uzun gösterebilecek kıyafetler olacaktır.

 

Lacrima’nın 2016 Yaz Koleksiyonu’ndan...

 

Geniş kalça vücut yapısı ya da göğüs kısmı geniş olanların tercih edeceği tasarımlar arasında önden açık tunikler yer alıyor. Vücuda oturan bir pantolon ve bluz üzerine giyebileceğiniz bu şık kıyafetlerle basen ya da göğüs bölgesindeki genişliği şık bir şekilde kamufle etmiş olursunuz. Bu vücut tiplerine sahip kişilerin, bele oturan ceketlerden, bisiklet yaka tişört veya bluzlardan uzak durmalarını öneririz.


Ayrıca "Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

 

Lacrima’nın 2016 Yaz Koleksiyonu’ndan...

 

Kalın bacaklı vücut tiplerinde pantolon yerine elbise tercihi daha şık sonuçlar sağlar. Pantolon giyilecekse boru paça kesim tercih edilebilir. Uzun etekler, uzun elbiseler doğru seçimler olacaktır. Ancak kısa boyda kalın bacak söz konusu ise örneğin, boru paça pantolonun altına kesinlikle babet tarzı düz ayakkabılar giymemek gerekiyor.

Kalın kollarda ise yarasa ve karpuz kollu bluzlar bu kalınlığı gizleyecektir. Özellikle dökümlü, salaş bluzlarla dikkatlerin koldan uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Havuz yaka ve düşük kollu bluz ve tişörtleri ise tercih etmemenizi öneririz.

Bu şekilde, küçük detaylara dikkat ederek size en çok yakışan kıyafeti veya gece elbisesi modelleri bulabilir ve kendi stilinizi moda tasarımlar ile oluşturabilirsiniz. 

 

 

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar