Gece Elbiselerinde Son Trendler

Yeni sezon gece elbiselerinde trendleri sizin için derledik... Geçen sene abiye modasında çiçekli desenler baskın bir şekilde kendini gösteriyordu.  Yaz koleksiyonundaki gece elbiselerinde çiçek kullanımı devam etse de doğadan esinlenilerek tasarlanmış farklı motiflerle karşılaşıyoruz. Bahar dalları ya da yapraklar, doğanın ilham verdiği desenlere örnek olabilir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, renkler geçen yılın etkisiyle canlılığını korurken soft tonların kullanımı daha çok ön planda. Pastel pembe, mavi, somon ve sarı renkler yeni sezonun gözde renkleri arasında. 


Bu sezonun gece elbiselerinde yuvarlak yaka kullanımı sıkça karşımıza çıkıyor. Diğer yandan, yeni trend abiye elbise modelleri arasında V yakalar ve volanlı kollar da tasarımcıların gözdesi. Vintage tarzla dikkat çeken yeni sezon gece elbiselerini bu yaz pek çok davet, organizasyon ve düğünlerde göreceğiz. Ayrıca taş, payet, pul, boncuk süslemeleri sade ve şık tasarımların havasını bozmayacak şekilde, abartısız kullanımıyla beğeni topluyor. Evet, gece elbiselerinde sadelik trend ayrıca dar kalıplı, vücuda oturan kesimler de tercih ediliyor. Tül, şifon gibi hafif kumaşların yanı sıra yeni sezon gece elbiselerinde öne çıkan kumaş türü ise tafta. Bu kumaş, soft renkler ve dar kalıplı abiyelerde, hem sade hem şık bir görünüm sunuyor.


Gece elbisesi deyince ilk akla gelen renk elbette siyah. Pek çok modele bambaşka bir hava veren bu renk daima favori olma özelliğini koruyor. Bu sene ise bu rengin tam zıttı olan beyaz oldukça gözde. Yeni sezonun trendi soft renklerin dışında alternatif arayanlar için gümüş sim, pul, payet süslemeli beyaz gece elbiseleri özel günler için sıkça tercih ediliyor. Gelelim etek boylarına... Gece elbisesi modellerinde uzun elbiseler her sezonun trendi. Bu sene yerlere değen etek boyları sıkça karşımıza çıkıyor. Uzun gece elbisesi modellerinin yanı sıra kısa etek boyları da yeni sezonda moda tasarımcılarının öne çıkardığı modellerden.


Peki çanta ve ayakkabı seçimi nasıl olmalı? Öncelikle şunu söyleyelim yeni trendlerden biri de gece elbisenizden farklı bir renkte ayakkabı ve çanta tercihi... Yani siyah bir abiye elbisenizle pudra gibi soft, kırmızı hatta nar çiçeği gibi canlı ayakkabı ve çanta kullanabilirsiniz.


Daha fazla detaylı bilgi almak için "Abiye Elbiseler İçin Çanta ve Aksesuar Seçimi" başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar