En Gözde Sonbahar-Kış Renkleri

Hemen söyleyelim, bu senenin yaprak dökümüne ve gelecek senenin soğuklarına damgasını vuracak olan renk konseptinde sıcaklık, parlaklık ve pastel tonlar var. Yazın görmeye alıştığımız lila rengi pek çok markanın gözdesi olarak karşımıza çıkıyor. Favori kumaşlar arasında bir kış klasiği diyebileceğimiz kadife, bu sezon altın çağını yaşayacağa benziyor. Bu yıl kadifenin en canlı ve dinamik haliyle tanışacağız. Sarı, pembe, nefti yeşili gibi tonlarda kadife elbiselere kendinizi hazırlayın. Ayakkabılarda ise rugan gibi parlak deriler öne çıkıyor. Renklere geri dönecek olursak, bu yıl parlaklık gece elbiseleri modellerinin ve özel davetlerin vazgeçilmezi olacak. Yeni sezon elbiseler, vücut hatlarını belli etmeyen tasarımlarıyla dikkat çekerken; simlerle, pullarla ve payetlerle ışıldayacak.Desenlerde ise leopar desenlerini yine kadife kumaşlarda görebilirsiniz.

 

Sonbahar-Kış renklerinde pastel ve sıcak tonlar

 

Geride bıraktığımız yıl pastel tonları, özellikle bebe mavisi ve toz pembe, bu yılın da gözdesi. Yani bu yıl abiye elbise modelleri, kış trendlerine pastel tonları da damgasını vuracak. Ayrıca kobalt mavi, zümrüt yeşili, koyu kırmızı, fuşya da favoriler arasında. Mavi, pek çok tonuyla karşımıza çıkacak. Özellikle nehir mavisi diyebileceğimiz sakinleştirici tonlar, kahverengi ve yeşil ile harika bir uyum sergileyen gökyüzü mavisi, mavinin koyu tonlarının yanı sıra açık ve ferahlatıcı renkler olarak gardıroplarımızı süsleyecek.


Bu sezon aynı zamanda hardal rengini de göreceğiz ve hardal, “baharatlı” tonları ile karşımıza çıkacak. Bu renk, özellikle de deri botlardan elbise süslemelerinde kullanılan tüllere ve kadife elbiselere kadar geniş bir skalada karşımıza çıkacak. Yumuşak tonlarda ise gülkurusu, leylak ve lavanta yeni sezon tasarımlarda sık sık göreceğimiz renkler.


Ayrıca "Yaz Kumaşları ve Yaz Desenleri" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.


Sıcak renklerin en sıcakları; turuncu, mercan ve elbette kırımızı. Kırmızıyı bu sene “bronz kırmızı” olarak görüyoruz. Bu ton, ruj renginden ayakkabıya kadar kendine geniş bir kullanım alanı bulacak. Bordo, parlak kırmızı, kızıl arasında gidip gelen tonlar da vitrinlerde yerini alacak. Turuncu tonları ise yapılan pek çok araştırmanın da gösterdiği gibi, fiziksel enerjiyi ve mutluluğu yükseltici etkisiyle bu kışın tercih edilen renklerinden. Bu senenin renk paletinde sıcak, parlak ve pastel tonların dışında bir renk daha karşımıza çıkıyor ki adeta bu canlılığı ve yumuşaklığı dengeliyor. O da gri. Özellikle mantolarda, kaşmir, kaşe gibi kumaşlarda bu yılın favorisi şimdiden vitrinleri süslemeye başlayan gri olacak.

 

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar