Abiyede İlkbahar-Yaz renkleri... Hem canlı hem soft!

Yaz hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Mezuniyet törenleri, nişanlar, kınalar, düğünler ve kutlamalar, yaşamamızın en hayırlı telaşları... İster bu özel günlerin davetlileri olalım ister ev sahibi, şık seçimler yapmak için Lacrima’nın yeni sezon koleksiyonları sizleri bekliyor. İlkbahar-Yaz koleksiyonunda çiçeklerle bezenmiş parlak kumaşlar sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle açık renkler, toz pembeler, bebe mavileri ile kırmızı, siyah ve mavi tonları yine moda. Pastel renkler ve tonajı katmanlarla çeşitlendirilip gölgelendirilmiş abiye elbise modelleri de dikkat çekici... Dantel detaylar da yine abiye elbiseleri süsleyen şık nüanslar.


Evet kırmızı, siyah, beyaz gibi renkleri abiyeler dahil tüm modellerde ağırlıklı olarak göreceğiz görmesine ancak renkler bunlarla sınırlı kalmayacak. Bu sezonun zengin renk seçeneklerinden biri Niagara Denim Mavi ismiyle geçiyor. Bu renk, mavinin rahatlatıcı ve soft tonlarından... Soft mavinin yanı sıra bir de lapis mavisi diye geçen, daha çok saks mavisini andıran ancak daha canlı diyebileceğimiz bir ton da sezonun popüler renkleri arasında. Kırmızıyı ise turunculu bir tonda, kızılımsı bir havada göreceğiz. Ana tonunda kırmızı olan turuncunun bu alev gibi tonu gece elbiseleri için göz alıcı bir seçenek. Yine tatlı leylak olarak karşımıza çıkan morun enfes tonu, abiye modellerde göreceğimiz bir renk seçeneği.


Kuşaklı modeller öne çıkıyor


Dünyadaki moda tasarım trendlerini yakından takip eden Lacrima’nın yeni sezon koleksiyonunda modaseverlerin beğenisini kazanan kullanımlardanbiride büyük fiyonklu tasarımlar. Beli saran kuşaklar, elbiselerin önünde ya da arkasında çok şık bir fiyonk oluşturuyor. Yine bu sezon, her dönemin modası diyebileceğimiz yarasa kol modelleri karşımıza çıkıyor. Hafif, tiril tiril kumaşlarda kendini daha belirgin gösteren yarasa kol, bu ilkbahar-yaz sezonunun rahat ve şık modellerinden.


Ayrıca "Mevsime Göre Hangi Abiye Kumaş Türleri Seçilmeli?" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. 


Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da payet işlemeler öne çıkıyor ancak daha sade bir kullanımla... Ayrıca şifon ve tüller yine sıcak havalarda en ideal, hafif ve şık kumaş seçenekleri olarak vitrinleri süsleyecek. Bu yazın kreasyonu için “biraz daha sakin” şeklinde bir tarif yapsak çok da yanlış olmaz. Sakinlik, tek renk kullanımlarından sade kesimlere geniş bir yelpazede kendini gösteriyor.


Peki ayakkabı seçimi nasıl olmalı derseniz, işte birkaç trend ve ipucu...


Renkli abiye elbiselerin altına kendi rengiyle aynı abiye ayakkabı giymek yerine, elbisenizin rengine ve tonuna uygun lame veya dore renk seçimi daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle çok fazla renk ile kombinleyebildiğimiz dore rengi abiye ayakkabılar, her zaman bir abiye kombinde kendine yer edinebilir. Yine gümüş renk abiye ayakkabılar siyah, beyaz, kırmızı, fuşya, pembe, mor, yeşil, renkli abiye elbiselerle bu sezon çokça tercih ediliyor. 

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar