Abiye Elbiselerde En Son Trendler

Moda o kadar dinamik ki gelecek senenin trendleri şimdiden belli olmaya başlarken bir yandan da bu senenin trendleri hiç de yerinde durmadan değişiyor, yeniden şekilleniyor. Kuşkusuz bunda, dinamik bir iletişim kültürünü benimsememizde en önemli rolü oynayan sosyal medya da etkili. Pek çok kez yaz sezonu trendlerinden, en moda abiye elbiselerden söz ettik ve bunlardan söz etmeye devam edeceğiz çünkü değişim ve çeşitlilik tüm hızıyla devam ediyor.


Yazın hareketli günlerinde çok sayıda özel davet, düğün, kutlama gibi etkinliklere katılıyoruz. Özel günler için abiyeler, özellikle düğün abiyelerinde tercih, şıklığın yanı sıra kullanışlı olmalarından yana. Peki bir abiye elbise hem şık hem de kullanışlı olur mu? Bu sorunun yanıtını abiyelerde son trendlere baktığınızda “evet” olarak görebilirsiniz. Zira trendleri biraz da beklentiler ve tercihler belirliyor...


Günümüzde hem tesettür abiye modelleri hem de abiye elbise modelleri için aranan temel özellik, şıklık ve rahatlığın bir arada olması. İşin içine rahatlık girince bu beklentinin abiye elbiselerde kullanılan kumaşların türünü etkilediğini görüyoruz. Genellikle abiye elbiselerde tercih edilen abiye kumaşlar, sezon içerisinde daha ağırlıklı olarak şifon gibi tiril tiril kumaşlara dönüştü. Bu tip kumaşlarda kullanılan simler, pul ve payet işlemeleri ve yakada, etek uçlarında ya da kol manşetlerinde kullanılan danteller, elbiselere ayrı bir zarafet kazandırıyor.


Ayrıca "Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi Nasıl Olmalı?" başlıklı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.


Bu sıralar dikkat çeken modellere baktığımızda volanların yakalarda, etek uçlarında ve kollarda kendine yer bulduğunu görüyoruz. Evet yaz devam ederken, trendler evrilmeye, şekillenmeye devam ediyor. Şu sıralar sıkça karşımıza çıkan abiye tasarımlarından bir diğeri de altın ya da gümüş süslemeler. Bu süslemeler son derece sade ve abartıya kaçmadan kullanılarak -örneğin beli saran ince bir kuşakta ya da yakada tek sıra bir işleme gibi- abiye elbiselere özel bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca sade kullanımlı nakış işlemelerinin veya dantel detayların süslediği abiye elbiseler, vitrinlerdeki yerini koruyor.


Geride bıraktığımız kış aylarında bu senenin yaz modası kendini belli etmiş olsa da belirttiğimiz gibi; beklentilerin çok hızlı bir şekilde yaygınlaşabilme imkanı bulabilmesi sayesinde sezonun içindeyken bile moda tekrar tekrar şekilleniyor. Lacrima yaz başında çok özel bir yaz koleksiyonunu sizlerle buluşturmuştu ve şimdi yine beklentileri ve trendleri çok iyi takip ederek oluşturduğu yepyeni abiye koleksiyonuyla size ulaşmanın heyecanını yaşıyor. Modadaki hareketliliği kaçırmamak ve trendleri yakından takip etmek için Lacrima’yı takipte kalın.

Paylaş: Facebook Twitter Youtube

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar